24-годишен жител на Девня е задържан в ареста на тамошното РУ от полицаите. Той управлявал лек автомобил и бил спрян за проверка вчера следобед. Инспекцията с техническо средство показала, че младежът е седнал зад волана след употреба на амфетамин и метамфетамин. По случая е образувано бързо производство и е предадено на прокуратурата.
Отново във вчерашния ден униформени от Четвърто и Първо полицейско управление засекли двама нарушители на ЗДвП. В първия случай 62-годишен жител на с. Рудник бил установен с над 1,6 промила алкохол в издишания въздух.
Другият инцидент е станал около 21 часа, когато служители на Общинска полиция са забелязали криволичещ по пътя товарен автомобил и когато го спрели за проверка шофьорът бил във видимо нетрезво състояние. Техническото средство отчело 2,86 промила.
Двамата нарушители – връстници на години, били задържани за срок до денонощие и срещу тях са образувани бързи полицейски производства.