В Бяла се проведе кръводарителска акция, в която 19 души дариха кръв в помощ на хора в нужда. Инициативата премина при голямо съпричастие и желание за подкрепа към нуждаещите се от животоспасяваща помощ.
От Община Бяла изразиха благодарност към всички доброволци, включили се в акцията.
„Благодарим ви за добротата, съпричастността и човечността! Вашият жест е безценен и може да даде надежда, сила и шанс за живот на някого“, посочват от общинската администрация.
Според организаторите всеки кръводарител е пример за истинска човечност и солидарност. Те подчертават, че подобни инициативи показват колко важно е хората да си помагат и да бъдат обединени в подкрепа на обществото.
От Общината благодарят на всички участници, които с жеста си са помогнали да бъдат спасени човешки животи.