Вчера около 16.50 часа е получен сигнал за горяща къща в централната част на града. Отзовалите се на място два екипа на РДПБЗН и екипи на Първо РУ са установили, че пламъците са тръгнали от стая на втория етаж на сградата, като са компрометирали покривната конструкция и две помещения. От огъня е пострадала жена на 59 г., която е настанена в клиника по изгаряния, с опасност за живота.
По първоначална информация се касае за неправилно боравене с домакински електроуреди. По случая е образувано досъдебно производство.